LogoIcon.png

VYHLEDÁVÁNÍ EXEKUCÍ

Přes 850 tisíc lidí má v ČR exekuci!

Dle aktuálních průzkumů je téměř každý desátý Čech v exekuci. V posledních letech se o tomto problému často mluví a zdá se, že se jej vláda pokouší začít řešit. Nejspíše je to však stále běh na dlouhou trať.

4-exe.jpg

Touto problematikou se zabývá také web http://mapaexekuci.cz. Zde můžeme vidět, že nejvíce zadluženými kraji v naší republice jsou kraj Ústecký, Karlovarský a Liberecký. V Ústeckém kraji je podíl zadlužených osob vůči zbytku obyvatelstva znepokojujících 18 %. Naopak nejlépe jsou na tom kraj Zlínský, kraj Vysočina a kraj Pardubický (všechny se zadlužeností obyvatelstva mezi 5-7 %).

 

Jak je z výše uvedených faktů patrné, zadlužení obyvatelstva představuje v České republice obrovský problém, a to zejména pro podnikající část populace. Tato skutečnost totiž znatelně zvyšuje riziko při vzniku obchodních i spotřebitelských vztahů. Snad žádný podnikatel nepovažuje za normální, že by mu za jeho zboží nebylo zaplaceno, jím poskytnutá půjčka nebyla splacena a poskytované služby zůstaly neuhrazené. Je tedy více než rozumné si své obchodní partnery i zákazníky vždy nejprve prověřit.

 

Prvním vodítkem k ověření solventnosti obchodního partnera, klienta či nájemníka může být jeho majetková situace. Vlastnictví nemovitého majetku lze ověřit na oficiálním webu katastru nemovitostí na adrese https://nahlizenidokn.cuzk.cz/. Dále mohou být užitečné údaje v obchodním rejstříku, který lze nalézt na webu https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik. Zde je důležitý zejména údaj o tom, zda je právnická osoba v likvidaci, vodítkem může být také zveřejněná účetní závěrka ve sbírce listin.

 

Zásadní možností, jak si ověřit solventnost osob, se kterými přicházíme do kontaktu, by však měla být kontrola toho, zda se daná osoba nenachází v insolvenčním řízení. Tyto údaje jsou veřejně dostupné v insolvenčním rejstříku na webové adrese: https://isir.justice.cz/isir/com mon/index.do.

 

Ne každý dlužník se však ať už svým zaviněním nebo nepřízní osudu dostane ve svých problémech až do tohoto bodu. Osobní bankrot začíná zpravidla větším počtem exekucí.

 

K jejich ověření je možné využít mobilní aplikaci „Lustrace Exekucí“, kterou lze stáhnout ZDE . Vstup do této databáze je v souladu vyhláškou 329/2008 Sb. o centrální evidenci exekucí zpoplatněn.

O

STÁHNOUT APLIKACI

Na Android můžete aplikaci stáhnout zde.

Google Play Link

Na iPhone můžete aplikaci stáhnout zde.

Appstore.png
1-min-min.png

© 2022 Metastream s.r.o. vedená u Krajského soudu v Brně oddíl: C, vložka: 113439; sídlem: Högrova 2862/2, Královo Pole, 612 00 Brno; IČ: 08393494. www.lustracexekuci.cz