LogoIcon.png

VYHLEDÁVÁNÍ EXEKUCÍ

Jistota při koupi ojetého vozu?

Před rokem jsme s manželem kupovali vůz. Byla to krásná stříbrná Oktávie v kombi provedení za přímo skvělou cenu. Vše vypadalo báječně. To, co následovalo, bych však už nikdy znovu zažít nechtěla. Auto nám totiž zabavili!

Car Lights

Jmenuji se Zuzana, mám manžela a dvě malé děti. Před rokem jsme se s manželem začali poohlížet po novém voze. Mezi inzeráty na internetu se nám podařilo najít velice zajímavou nabídku. Byla to stříbrná Oktávie v kombi provedení. Auto přesně podle našich představ, pro čtyřčlennou rodinu jako dělané. Prodejce ji nabízel za bezkonkurenční cenu, až se nám tomu nechtělo věřit. Hned jsme si s ním domluvili osobní schůzku. Byl velice milý a dobře se nám s ním komunikovalo. 

 

Manželovi se na tom však od začátku něco nezdálo. Nechápal, proč je vůz tak levný, a navíc měl pocit, jako by se prodejce snažil toho auta co nejrychleji zbavit. Zavolal tedy kamarádovi Vaškovi, který se nějakou dobu živil jako automechanik, a poprosil ho, aby šel na prohlídku vozu s námi. Vašek auto prohlédl a nenašel na něm žádné technické závady. Vše se zdálo být v pořádku, tak jsme s manželem již toho týdne přistoupili ke koupi vozu. Na úřadě proběhl přepis v pořádku a celá rodina se začala těšit z krásného nového auta.

 

Po několika měsících užívání nám však přišel do schránky doporučený dopis. Byl to dopis od exekutora. V tom dopisu byl jako majitel vozu označen stále prodávající a my jsme byli vyzváni k přistavení vozidla do sídla exekutora. S tím jsme se však nehodlali smířit. Za auto jsme zaplatili, přepis nás stál taky nějaké peníze a zrovna minulý týden manžel vyměnil všechny pneumatiky a brzdové obložení za nové.

 

Hned další den jsme se s manželem vypravili do sídla exekutora a požadovali vysvětlení celé situace. Bylo nám sděleno, že pán nebyl oprávněn auto prodat, protože má exekuci a byl mu již řádně doručen exekuční příkaz postihující naši Oktávii. Byli jsme odkázáni na § 47 odst. 6 exekučního řádu s tím, že byla smlouva o prodeji vozidla celou dobu neplatná. Vozidlo je stále zadluženého prodávajícího a vrácení peněz, která naše rodina za auto utratila, si máme vyřešit sami. Úředník exekutora nám také sdělil, že se podivuje tomu, že jsme si o prodávajícím to, že je zadlužený, nezjistili dřív. 

 

Peníze za vůz jsme už nikdy neviděli. S manželem již oba víme, že konzultovat koupi vozidla pouze s automechanikem nestačí. Pokud nechcete, aby se podobná věc stala i Vám, není nic lehčího než prodejce prověřit.

 

 

O

STÁHNOUT APLIKACI

Na Android můžete aplikaci stáhnout zde.

Google Play Link

Na iPhone můžete aplikaci stáhnout zde.

Appstore.png
1-min-min.png

© 2022 Metastream s.r.o. vedená u Krajského soudu v Brně oddíl: C, vložka: 113439; sídlem: Högrova 2862/2, Královo Pole, 612 00 Brno; IČ: 08393494. www.lustracexekuci.cz