LogoIcon.png

VYHLEDÁVÁNÍ EXEKUCÍ

Exekutor mi vybílil byt!

Jmenuji se Pavlína. Po matce jsem zdědila dva hezky vybavené byty, které již několik let pronajímám. Po zkušenostech z minulého roku si však o svých budoucích nájemnících vždy zjistím více.

Sad dívka v okně

Stalo se to na podzim, kdy se jeden z bytů, které pronajímám, uvolnil. Odstěhovala se tehdy velmi milá tříčlenná rodinka, která byt užívala ve svých začátcích ještě před narozením prvního dítěte.

 

Když jsem dala na internet inzerát s nezměněnou výškou nájemného, byla jsem překvapená, jaký byl o byt zájem. Hned druhý den po zveřejnění inzerátu se mi ozvala žena, po hlase bych tipovala, že jí mohlo být tak okolo padesátky. Představila se mi jako Veronika a hned si se mnou chtěla domluvit osobní schůzku v bytě. Bylo na ní znát, že má o byt velký zájem, a tak jsem ji pozvala, ať si jej přijde prohlédnout.

 

Ukázala jsem jí plně vybavený byt, ve kterém měla jako nájemkyně k dispozici novou širokoúhlou televizi, kuchyň s moderními kuchyňskými spotřebiči a velmi hezky zařízený obývák, ve kterém visely obrazy po mém pradědovi. Paní Veronice se byt velice zamlouval, a tak jsme se domluvily na pronájmu od začátku měsíce října.

 

Následně mě paní Veronika zdvořile požádala, zda by mohla kauci za byt a první nájem zaplatit až na začátku listopadu, že prý má její zaměstnavatel prodlevy s včasným vyplácením mezd. Po krátké úvaze jsem na tuto prosbu přistoupila. S přítelem jsme stejně odlétali na třítýdenní dovolenou do Egypta, takže jsem to měla v plánu dořešit, až se vrátíme.

 

Po návratu z dovolené mě však čekalo velmi nemilé překvapení. Když jsem jela za paní Veronikou, spatřila jsem před domem velkou černou dodávku. Z domovních dveří právě vycházel muž v bundě s nápisem „vykonavatel soudního exekutora“. V rukou nesl jeden z obrazů po mém pradědovi a mířil si to s ním k dodávce. Vyskočila jsem z auta a pospíchala k němu. Zrovna nakládal obraz do dodávky a já s hrůzou zjistila, že je plná věcí z mého bytu. „Kam to vezete? To jsou přece moje věci!“ rozkřikla jsem se na něj. On mi však odměřeným tónem odpověděl, že jsou to věci z bytu paní Veroniky, která má dluhy a exekuce, a pokud nemám jak prokázat, že jsou všechny naložené věci moje, ať si podám návrh na vyškrtnutí věci ze soupisu majetku dlužnice.

 

Díky Bohu se mi po několika měsících nakonec podařilo získat všechny zabavené věci zpět. Stálo mě to však několik tisíc za advokáta, spoustu nervů a několik škrábanců na vzácných obrazech po pradědovi. Přitom stačilo jen ověřit, zda moje nová nájemkyně nemá exekuce.

O

STÁHNOUT APLIKACI

Na Android můžete aplikaci stáhnout zde.

Google Play Link

Na iPhone můžete aplikaci stáhnout zde.

Appstore.png
1-min-min.png

© 2022 Metastream s.r.o. vedená u Krajského soudu v Brně oddíl: C, vložka: 113439; sídlem: Högrova 2862/2, Královo Pole, 612 00 Brno; IČ: 08393494. www.lustracexekuci.cz