LogoIcon.png

VYHLEDÁVÁNÍ EXEKUCÍ

Je Váš obchodní partner důvěryhodný?

Jmenuji se Petr a jsem podnikatel. Téměř každý den mám možnost seznámit se s novými lidmi a získat nové obchodní kontakty. V podnikání je poctivost nezbytností, u některých lidí ji však bohužel očekávat nelze.

Pracovní schůzka

Za svou kariéru jsem se o této skutečnosti přesvědčil již několikrát, ale v povaze mám lidem spíše věřit, než je podezírat. Potom jsem však v rámci svého podnikání narazil na Karla.

 

Karel na mě od začátku působil velice důvěryhodně. Říkal, že provozuje prosperující restauraci a naneštěstí se minulý měsíc nepohodl se svým pravidelným dodavatelem, který mu prý najednou nastavil ceny příliš vysoko. Z vlastní zkušenosti vím, že se takové věci dějí poměrně často. S ohledem na to, že mi Karel svůj podnik ukázal a při té příležitosti mě pozval na společný oběd, jsem jeho nabídku ke spolupráci přijal.

 

První měsíc vypadala spolupráce s Karlem slibně. Karel si u mě objednal zboží za několik set tisíc, což jsem ani nečekal vzhledem k tomu, jak krátce se známe. Veškeré zboží jsem včas doručil a vystavil Karlovi fakturu. Od této chvíle byl však Karel již velmi těžko k zastižení. Tvrdil, že má hodně práce a nemůže se mi neustále věnovat. Rozuměl jsem jeho situaci a přišlo mi samozřejmostí, že mi do konce uplynutí platební lhůty přijdou peníze na účet.

 

Měsíc však uplynul a peníze nikde. A co hůř, Karlovi se už nedalo ani dovolat. Nejdříve jsem váhal, ale pak jsem se rozhodl dát Karla k soudu. Nastal den soudního jednání a Karel k mému překvapení k soudu ani nepřišel. To už mi bylo opravdu divné. Naštěstí mi můj advokát doporučil navrhnout soudci, aby s ohledem na absenci Karla na prvním jednání dal naší straně za pravdu a rozhodl v náš prospěch. Tak se také stalo.

 

Karel i přes prohru u soudu stále nic nezaplatil, a tak jsem předal záležitost soudnímu exekutorovi. Ten mi však za nějakou dobu sdělil, že Karel žádný majetek nemá a restaurace, kterou mi představil, vůbec není psána na jeho jméno. Následně jsem zjistil, že měl Karel již dlouhou dobu před naším seznámením mnoho exekucí a svoje závazky téměř nikdy neuhradil.

 

Příště si tyhle věci vždycky ověřím. Zvlášť, když stačí jen nainstalovat aplikaci do telefonu a do pár minut víte, na čem jste. 

O

STÁHNOUT APLIKACI

Na Android můžete aplikaci stáhnout zde.

Google Play Link

Na iPhone můžete aplikaci stáhnout zde.

Appstore.png
1-min-min.png

© 2022 Metastream s.r.o. vedená u Krajského soudu v Brně oddíl: C, vložka: 113439; sídlem: Högrova 2862/2, Královo Pole, 612 00 Brno; IČ: 08393494. www.lustracexekuci.cz